Duona be gliuteno, be alergenų?

Duona be gliuteno, be alergenų?

Radinių parduotuvių lentynose katalogas

Svečiuose hipoalerginė dieta? Mityba be kviečių produktų, kiaušinio, pieno produktų – duonos gaminiai lauk iš namų virtuvės? Anaiptol!

Ar žinote, kad parduotuvių lentynose apstu pasirinkimo duonos be didžiųjų alergenų: kiaušinio, kviečių ar net gliuteno, sojos, pieno produktų? Tereikia pasižvalgyti didžiųjų prekybos tinklų specializuotų produktų lentynose arba neaplenkti tam tikrų specialių kepyklėlių ar netipinių maisto produktų parduotuvių. 

Šiame straipsnyje – radiniai parduotuvių lentynose, kuo panašesni į tipinę juodą ar baltą duoną. Kai kurie gaminiai – ypač pavyzdingos sudėties ir visai be alergenų, kai kurie – nors ir be alergenų, visgi su didžiule sudėties etikete, konservantais sudėtyje. Visgi sąrašas gana netrumpas ir neabejoju, kad čia rasite ir savo mėgstamiausią!

Dėmesio: užsukite čia dažniau. Tai straipsnis, kuris bus reguliariai papildomais naujais radiniais. 

Ruginė duona „Jonė”

Ši duona pagaminta tik iš vienų – ruginių miltų,  be pridėtinių mielių. Iš visų tamsių duonų, keičiančių tipinį pasirinkimą kvietinę – mūsų namų skoniui ji skaniausia, gana drėgna ir visai minkšta, ne per rūgšti. 

Be alergenų: kiaušinio, pieno produktų, kviečių, sojos. 

Sudėtyje yra: glitimo turinčių javų, netinka vengiantiems gliuteno.  

Kur nusipirkti: Rimi, Maxima parduotuvėse, prie įprastų duonos gaminių.

Klasikinė balta duona be gliuteno „Balviten”

Skani balta duona, kai norisi alternatyvos duonai skrudinimui. Mums pasiteisino skrudinta ar kaip pagrindas karštiems sumuštiniams.

Sudėtis: vanduo, kukurūzų krakmolas, ryžių miltai, sojos baltymai, rapsų aliejus, tirštikliai: hidroksipropilmetilceliuliozė; ksantano derva, gysločio ekstraktas, rūgštingumą reguliuojanti medžiaga natrio acetatai. 

Sudėtyje yra: sojos baltymai, galimi sezamų ir kiaušinio pėdsakai. 

Kur nusipirkti: Maxima, Barbora.lt. Atskirame skyriuje, kur gaminiai be gliuteno, cukraus. 

Balta duona „Schar”

Dar vienas neblogas pasirinkimas, kai norisi baltos duonos sumuštiniui, skrudinimui ar keptam sumuštiniui.

Sudėtis: vanduo, kukurūzų krakmolas, ryžių miltai, augalinės skaidulos (gysločio luobelės), tirštiklis (hidroksipropilmetilceliuliozė), saulėgrąžų aliejus, SOJŲ baltymai, mielės, druska, cukrus, citrusinių vaisių skaidulos. 

Sudėtyje yra: sojos ir jos produktų, gali būti lubinų pėdsakų.

Kur nusipirkti: Rimi, Maxima, Barbora.lt . Paprastai ji padėta atskirame skyriuje, kur gaminiai be gliuteno, cukraus.

Bolivinių balandų duona

Nors ši duona nepasiekiama tinklinėse parduotuvėse, kurios mums dažniausiai pakeliui – jos verta užsukti į specializuotą ar užsakyti internetu. Skanus ir sveikas pasirinkimas be visų didžiųjų alergenų.

Sudėtis: bolivinė balanda, chia sėklos, alyvuogių aliejus, kmynai, citrinos sultys, kepimo milteliai, druska. 

Kur nusipirkti: „Namai be gliuteno”, Klaipėda arba internetu: www.namaibegliuteno.lt 

Ekologiška ruginė duona „Trejos girnos”

Dar vienas ruginės duonos pasirinkimas, prieinamas visose didžiosiose parduotuvėse. Tiesa, lyginant su „Jone” (pirmas pasirinkimas straipsnyje) – ši gerokai sausesnė, gal net sprangesnė. Tačiau suraikyta itin plonimis riekutėmis, skani kepimui, gurmaniškiems sumuštinukams.

Sudėtis: ekologiški visų grūdo dalių RUGINIAI miltai 66,7 %, geriamasis vanduo, ekologiškas cukrus, ekologiški kmynai, joduota druska. 

Sudėtyje yra: glitimo turinčių javų, netinka vengiantiems gliuteno.

Kur nusipirkti: Rimi, Maxima parduotuvėse, prie įprastų duonos gaminių.

Juoda beglitimė duona SCHAR SURDEGSBROT

Dar vienas juodos beglitimės duonos pasirinkimas didžiuosiuose prekybos tinkluose. Tiesa, šis pasirinkimas pasižymi gana ilga sudėties etikete, tad, esant iš ko rinktis, rekomenduočiau kitą pasirinkimą, visgi jeigu sudėtyje nėra jums netinkančių elementų, skonių įvairovei esantis pasirinkimas. 

Sudėtis: vanduo, bulvių krakmolas, kukurūzų krakmolas, raugas 11% (ryžių miltai, vanduo), linų sėmenų miltai 6%, augalinės skaidulos (gysločio luobelės), kukurūzų miltai, cukrinių runkelių sirupas, saulėgrąžų aliejus, kvinoja miltai, sorgų miltai, cukrus, tirštiklis: hidroksi -propilmetilceliuliozė; bruknių sirupas 2,1% (bruknių uogos, cukrus, tirštiklis: pektinas, rūgštingumą reguliuojanti medžiaga: citrinos rūgštis), mielės, druska, kaštainių miltai, natūrali kvapioji medžiaga. 

Sudėtyje yra: galimi sojų pėdsakai.

Kur nusipirkti: Rimi, Maxima, Barbora.lt . Paprastai ji padėta atskirame skyriuje, kur gaminiai be gliuteno, cukraus.

Balta skrudinamoji duona „Bezgluten”

Ši duona jau ant etiketės apibūdinama, kaip tinkama skrudinimui. Užtat turi savo sudėtyje pieno produktų. Vengiant jų, o išsiilgus skrudintos duonos – tam puikiai tiks ir aukščiau paminėtos baltos duonos gaminiai. 

Sudėtis: vanduo, kukurūzų krakmolas, ryžių miltai, kukurūzų miltai, rapsų aliejus, lieso PIENO milteliai, cukrus, maistinės skaidulos, mielės, drėgmę išlaikanti medžiaga: gliceerinas; druska, dekstrozė, saulėgrąžų miltai, tirštikliai: hidroksipropilmeticeliuliozė, ksantano guma, guaro guma; kvapioji medžiaga, emulsiklis: riebalų rūgščių mono- ir digliceridai: rūgštingumą reguliuojanti medžiaga: vyno rūgštis.

Sudėtyje yra: pieno produktų.

Kur nusipirkti: Maxima, Barbora.lt, Livin (arba www.livinn.lt ) parduotuvėse. 

Ekologiška ruginė duona „Rūgpienių kaimo”

Dar vienas ekologiškos ruginės duonos pasirinkimas, kurio verta užsukti į specializuotą parduotuvę ar užsakyti internetu. Privalumas – trumpa ir aiški sudėtis. 

Sudėtis: viso grūdo ruginiai miltai, vanduo, ruginis raugas (ruginiai miltai, vanduo), medus, kmynai, valgomoji joduota druska.

Sudėtyje yra: glitimo turinčių javų, netinka vengiantiems gliuteno.

Kur nusipirkti: Livin parduotuvėse (arba www.livinn.lt ), www.ekologiskiproduktai.lt 

Grikių duona iš kepyklėlės „Agnės duonelė”

Puikus pasirinkimas, graži sudėtis ir kažkas dar kitokio, nei įprasti pasirinkimai didžiųjų parduotuvių lentynose. Beje šioje kepyklėlėje rasite ir daugiau pasirinkimų skanios bealergenės duonos. Taip pat kepama skani ruginė. 

Sudėtis: nekepintos grikių, alyvuogių aliejus, bolivinė balanda, saldžioji bulvė, kepimo milteliai, druska.

Sudėtyje yra: sezamo sėklos. 

Kur nusipirkti: kepyklėlėje „Agnės duonelė”, Vilnius, arba internetu www.agnesduonele.lt 

Balta duona be gliuteno „Sano”

Dar vienas baltos duonos pasirinkimas, kiek siauresne produktų etikete, iš įdomesnių miltų ir be visų didžiųjų alergenų – vienoje specializuotoje parduotuvėje, kur viskas be gliuteno. 

Sudėtis: vanduo, miltai (ryžių, sorų), krakmolas (bulvių, tapijokų), ryžių sirupas, rapsų aliejus, augalinės skaidulos (balkšvojo gysločio luobelės, obuolių, žaliųjų žirnelių), mielės, tirštikliai (hidhidroksipropilmetilceliuliozė, ksantano derva), ryžių raugas, druska.

Viskas BE: pieno produktų, kviečių ar gliuteno, kiaušinių, sojos ir konservantų.

Kur nusirpikti: specializuotoje parduotuvėje www.100begliuteno.lt 

Viskas BE vyšnia

Radiniai, kuriais papildytum šį sąrašą

Radai produktą, vertą pasidalinimo? Pasidalink su Viskas BE bendruomene, Tavo žinutė visuomet laukiama!

Jeigu tai produktas – išsamiai aprašyk, kur galima rasti produktą ir nepamiršk pridėti nuorodų į produktą ar atsiųsti keleto jo nuotraukų el. paštu info@viskasbe.lt. Jeigu tai receptas – pateik kuo detalesnį ingredientų sąrašą, nepamiršk įvardinti, kur radai retesnius recepte naudojamus produktus (ar net pridėti nuorodas į juos) ir, žinoma, atsiųsti el. paštu info@viskasbe.lt keleto nuotraukų.
Viskas BE: Joana Šaulienė

Bendruomenė socialiniame tinkle Facebook, grupė diskusijai

O ar jau esi Viskas BE tinklaraščio Facebook grupėje? Jeigu dar ne – kviečiu prisijungti, aktyviai dalintis savais atradimais, produktais receptais, užduoti savo klausimus ir rasti atsakymus.

Šioje grupėje laukiamas kiekvienas įrašas: receptas, produktų atradimai, patarimai buičiai be alergenų, įdomūs rasti straipsniai ir kita susijusi informacija.

Diskutuokime, dalinkimės atradimais, klauskime ir raskime atsakymus. Sako geriausias būdas rasti atsakymą – pasidalinti klausimu garsiai! 😉

Bendraukime:

Parašykite komentarą

Pirkinių krepšelis