Sausainiai be alergenų: be pieno, kiaušinių, kviečių, gliuteno

Sausainiai be alergenų: be pieno, kiaušinių, kviečių, gliuteno

Susidūrę su terminu hipoalerginė dieta manau man pritars, kas jau kas, bet desertų sąrašas sumažėja iki tokio, kad gali prireikti padidinamojo stiklo jį įžiūrėti! Ar galima prisijaukinti gyvenimo būdą be alergenų, neatsisakant saldžios akimirkos, ypač jei kulinariniai ieškojimai ir atradimai virtuvėje, lipdant galimus ingredientus nėra stiprioji pusė? Atsakymas – žinoma taip!

Desertas be alergenų. Tik savo gamintas?

Gyvenimo būdas be tam tikrų maisto produktų grupių kai kuriose situacijose gali būti iššūkis, ypač kai norisi kažko saldaus, o čia viskas BE kviečiųBE pieno produktųBE kiaušinių. Argi ne pagrindiniai deserto ingredientai? Kalbant apie desertus namie – tikrai ne, pasižvalgius tiek įdomių ir skanių desertų receptų galima surasti, kad sakyčiau hipoalerginės dietos dėka gerokai praturtinau savo desertų sąrašą (pavyzdžiui: Saldainiai. Desertinės bulvytės). O kaip desertų skyrius tipinėse parduotuvėse, kai skanaus norisi, o gaminti ne?

Ilgą laiką maniau, kad parduotuvėje tikrai nieko nerasiu, tai ir neieškojau. Ir tikrai klydau. Priklausomai nuo alergenų sąrašo, galbūt pasirinkimas ir nėra labai platus, tačiau, kalbant būtent apie kepinius, jų tikrai galima surasti draugiškų hipoalerginei dietai. Ir net nebūtina bėgti į specializuotas parduotuves, nemaža tikimybė, kad keletą iš jų rasite visai šalia namų esančiame prekybos centre.

Parduotuvė. Sausainiai be alergenų

Nuotraukoje – mano rasti sausainiai be alergenų, kurie ypač prilipo mūsų namuose.

Manasis alergenų sąrašas ypač nedėkingas desertų paieškai, tad šie sausainiai tarsi BE visko, kas įprasta: be kviečiųbe pieno produktųbe kiaušiniųberiešutųbe sojos… galima sakyti be visko! Nepaisant to, pavadinčiau juos tikru atradimu –  labai skanūs! Puikus pasirinkimas kai norisi kažko prie kavos ar kaip užkanduko atsarga rankinėje ar mašinoje, ilgai kažkur užtrukus ar prisėdus puodelio kavos/arbatos ten, kur nėra tinkamo deserto pasirinkimui. 

Kas labai patogu, Nairn’S sausainiai supakuoti dėžutėje dar atskirai po kelis vienetus. Patogu įsidėti į rankinę, patogu ir atvejams, kai saiko jausmas ima ir pasimeta.

Kur nusipirkti? 

🍒Nairn’S žalia ir raudona (nei raudona, nei oranžinė) pakuotės – RimiLIVIN (dar žinoma kaip Sveiki produktai) parduotuvėse, tik Rimi šiek tiek draugiškesnė kaina ir gana dažnos akcijos. Tiesa, jeigu ieškosite šių sausinių Rimi, ieškokite ne saldumynų (sausainių) skyriuje, o atskirame skyriuje, kur viskas BE (sveikų produktų lentyna, kurioje ir ekologiškos kruopos, ir makaronai be gliuteno, ir miltai, keičiantys tradicinius kviečių miltus, ir visi produktai be gliuteno, ir daug daug visko netipinio). 

🍒Nairn’S bordo spalvos – man patys skaniausi šio prekinio ženklo sausainiai. Juos rasite LIVIN ir VeggoShop parduotuvėse. Kaina draugiškesnė Veggo shop. 

🍒The Beginnings. Jeigu alergenų sąrašas leidžia ir kakavą – mėlynoje pakuotėje patys skaniausi iš visų šioje nuotraukoje, bet ir brangiausi, o pakuotėje tik 8 vienetai. Bet kartais tikrai verta! Šiuos perku LIVIN. Priklausomai nuo alergenų sąrašo, t.y. jei jis ne toks griežtas, pasirinkimas gali būti ir gerokai didesnis. Livin yra sausainių ne tik avižų pagrindu, bet ir, pavyzdžiui, ryžių miltų (šie mūsų alergenų sąraše, tad ir atsiliepimo apie tuos sausainius neturiu). Šioje parduotuvėje labai daug įvairiausių sausainių, tikiu, rasite ir pritaikysite sau daugiau. 

Tortas ar pyragas be alergenų?

Taip taip, ir tokių tikrai yra, ir jie labai skanūs, o kas svarbiausia, ir labai lengvi (ir po dvigubos porcijos to sunkumo jausmo visai nėra). Jeigu artėja proga, kurią praturtintų tortas, o gaminti ūpo nėra, Vilniuje esu radusi net dvi vietas, kur nuostabūs tortai be alergenų (ten pat apsilankau ir paskanauti gabalėlio prie kavos ar kerobo): Holligans ir Chaika. Abi šias vietas detaliau esu aprašiusi skiltyje: Kavinėsrestoranai. Tik paminėsiu, Chaika, galbūt pasirinkimas tortų užsakymui mažesnis, bet kaina ypač draugiška! Holligans – pasirinkimas platesnis, bet ir kaina didesnė (ir ne šiek tiek, man pasirodė brangoka). Jeigu paskanauti vietoje – kaina panaši ir ten, ir ten, o tikrai labai skanu!

Visi atradimai parduotuvėse čia ir dabar talpinami Viskas BE Facebook ir Instagrampaskyrose, draugaukime ir ten!

Facebook viskas BE bendruomenė dalintis atradimais jau buriasi ir į grupę. Jeigu dar ten nesi – labai kviečiu jungtis (nuoroda čia)! Juk drauge rasti sprendimą žymiai lengviau, o ir kylantys klausimai kartais daug lengviau atsakomi, kai užduodami garsiai. 

Klausimų, atradimų ir patarimų visuomet labai laukiu ir čia: Bendraukime.

Žemiau kiti, jau po šio straipsnio gimimo mano rasti sausainiai aukščiau minėtose parduotuvėse:

Viskas BE vyšnia

Radiniai, kuriais papildytum šį sąrašą

Radai produktą, vertą pasidalinimo? Pasidalink su Viskas BE bendruomene, Tavo žinutė visuomet laukiama!

Jeigu tai produktas – išsamiai aprašyk, kur galima rasti produktą ir nepamiršk pridėti nuorodų į produktą ar atsiųsti keleto jo nuotraukų el. paštu info@viskasbe.lt. Jeigu tai receptas – pateik kuo detalesnį ingredientų sąrašą, nepamiršk įvardinti, kur radai retesnius recepte naudojamus produktus (ar net pridėti nuorodas į juos) ir, žinoma, atsiųsti el. paštu info@viskasbe.lt keleto nuotraukų.
Viskas BE: Joana Šaulienė

Bendruomenė socialiniame tinkle Facebook, grupė diskusijai

O ar jau esi Viskas BE tinklaraščio Facebook grupėje? Jeigu dar ne – kviečiu prisijungti, aktyviai dalintis savais atradimais, produktais receptais, užduoti savo klausimus ir rasti atsakymus.

Šioje grupėje laukiamas kiekvienas įrašas: receptas, produktų atradimai, patarimai buičiai be alergenų, įdomūs rasti straipsniai ir kita susijusi informacija.

Diskutuokime, dalinkimės atradimais, klauskime ir raskime atsakymus. Sako geriausias būdas rasti atsakymą – pasidalinti klausimu garsiai! 😉

Bendraukime:

Parašykite komentarą

Pirkinių krepšelis