Želė be želatinos, kas? Agaras

Želė be želatinos, kas? Agaras

Hipoalerginės dietos privalumas – paskata susipažinti su naujais, neatrastais produktais, atrasti kažką naujo, kažką sveikesnio, kažką patogesnio, alternatyvų produktams, leisiančių išgauti norimas skonių gamas, tekstūrą ar kitas aktualias savybes virrtuvėje. 

Vienas tokių atradimų – agaras (dar vadinama agar agar) – augalinės kilmės želatina, išgaunama iš kelių rūšių jūros dumblių. Kaip maisto priedas agaras žymimas: E406.

Šis produktas – puikus pasirinkimas pakeisti želatiną (ypač tai aktualu tiems, kurių virtuvėje veganiška mityba), vis gi turintis ir išskirtinumo, ir pranašesnių savybių nei želatina, kas paskatina pasirinkti šį produktą ir ne tik veganiškos mitybos šalininkus.

Kokie agaro privalumai, lyginant su želatina?

 • Agaras stipresnis, nei želatina, jo reikia gerokai mažiau norimam rezultatui išgauti.
 • Sveikesnis, mažai kalorijų, laikomas probiotiku, gerina žarnyno „judrumą” ir virškinimą.
 • Jis beskonis.
 • Nereikia stingdinti šaldytuve, stingsta kambario temperatūroje ir greitai. Galima netgi mėgautis dar šiltu susitingusiu desertu.
 • Išlieka tvirtas ir karštą vasaros dieną.

Ar šis tobulas produktas turi trūkumų?

 • Jautrus rūgščiai: dedant į stingdinamą masę citrusinių vaisių, agaro reikia dėti daugiau.
 • Nestingsta reaguodamas į kai kuriuos šviežius vaisius, pvz., persikai, ananasai, mangai, figos. Tokiu atveju vaisius reikia šiek tiek apvirti.
 • Pagaminta želė pasižymi kitokiomis savybėmis, nei įprasta gaminint su želatina: tekstūra trapesnė, matinė, nėra tąsumo ir netirpsta burnoje.
 • Greitai stingsta ir yra stiprus stingdiklis, tad viską atlikti reikia gana greitai. Produktas reikalauja daugiau kruopštumo ir tikslumo nei naudojant želatiną.

Kur gali pasitarnauti agaras?

 • Puikus beskonis tirštiklis ruošiant padažus.
 • Puikus stingdiklis gaminant saldainius, tortus, kitus desertus.
 • Labai plačiai pritaikomas produktas kasdienėje virtuvėje.

Kur nusipirkti?

Privalumas – agaro nebūtina ieškoti specializuotose parduotuvėse, galima rasti praktiškai bet kurioje maisto produktų parduotuvėje!

Viskas BE vyšnia

Radiniai, kuriais papildytum šį sąrašą

Radai produktą, vertą pasidalinimo? Pasidalink su Viskas BE bendruomene, Tavo žinutė visuomet laukiama!

Jeigu tai produktas – išsamiai aprašyk, kur galima rasti produktą ir nepamiršk pridėti nuorodų į produktą ar atsiųsti keleto jo nuotraukų el. paštu info@viskasbe.lt. Jeigu tai receptas – pateik kuo detalesnį ingredientų sąrašą, nepamiršk įvardinti, kur radai retesnius recepte naudojamus produktus (ar net pridėti nuorodas į juos) ir, žinoma, atsiųsti el. paštu info@viskasbe.lt keleto nuotraukų.
Viskas BE: Joana Šaulienė

Bendruomenė socialiniame tinkle Facebook, grupė diskusijai

O ar jau esi Viskas BE tinklaraščio Facebook grupėje? Jeigu dar ne – kviečiu prisijungti, aktyviai dalintis savais atradimais, produktais receptais, užduoti savo klausimus ir rasti atsakymus.

Šioje grupėje laukiamas kiekvienas įrašas: receptas, produktų atradimai, patarimai buičiai be alergenų, įdomūs rasti straipsniai ir kita susijusi informacija.

Diskutuokime, dalinkimės atradimais, klauskime ir raskime atsakymus. Sako geriausias būdas rasti atsakymą – pasidalinti klausimu garsiai! 😉

Bendraukime:

Parašykite komentarą

Pirkinių krepšelis