Kelionės su vaikais ir alergija maistui. 7 praktiniai patarimai

Kelionės su vaikais ir alergija maistui. 7 praktiniai patarimai

Kelionės su vaikais neretai tikras iššūkis, ypač jei mažasis keliauninkas dar ir išrankus maistui ar svečiuose alergija maistui, maisto netoleravimas, refliuksas ar kitos priežastys, kodėl mitybos racione kiek įtemptas pasirinkimas maisto produktų. 

Kelionės su vaikais: alergiškas vaikas

Šiam straipsniui įkvėpė nereali draugės gimtadienio dovana: laikas kartu ir išvyka vienai parai su vaikais. Žinojau tik tiek, kad pasirūpinti daiktais (kuprine) mums su Tėja parai, oro sąlygos labai nesiskirs nuo Vilniaus prognozių ir datą bei susitikimo vietą. Viena geriausių dovanų!

Kuprinės sudėtų daiktų pilnai pakako, kelionė su vaiku buvo komfortiška, nors mus ir riboja alergija maistui meniu pasirinkimais mieste bei maisto ruošos niuansais namuose, visgi grįžome su tokia puikia nuotaika, kad kilo noras pasidalinti mintimis. O galbūt kita mama kaip tik ruošiasi kur su kuprine ir praktiški patarimai tas puikiu checklist.

I. Nakvynės pasirinkimas

Kelionė su vaiku, ypač jei vaiko meniu netipinis, iš asmeninės patirties – pasirinkus apartamentus su virtuve jausitės tikrai komfortabiliau, nei viešbučio kambarį su švediško stalo pusryčiais. Hipoalerginė dieta ir švediškas stalas dažnai gali pasibaigti nusivylimu, lyg ir visko daug ir kartu nieko tinkamo. Jei visgi nuspręsite „medžioti” ką nors be alergenų tokiuose pusryčiuose – pravers pasiimti su savimi bealergenės duonos ar trapučių šalia rastų mėsos, žuvies produktų.

II. Užkandžiai be alergenų

Kokia kelionė su vaiku, jei kuprinėje nėra užkandžių, tiesa? Kėlionė su vaikais ir užkandžiai, o jei dar ir be alergenų, neišskiriamas derinys. Pagal mūsų alergenų sąrašą viuomet patogu į kelionę  Nairn’s avižiniai sausainiai (ypač žalios spalvos pakuote, jie ne tik be pieno produktų, kiaušinio, kviečių ar gliuteno, bet ir minimaliai saldinti), žinoma kukurūzai (sudėtyje 100% kukurūzai) ar kukurūzų trapučiai. Pakeliui visuomet rasite kur nupirkti mėgstamų vaisių ar uogų.

III. Pusryčiai

Pusryčiai apartamentuose. Kelionės su vaikais pasižymi tuo, kad jiems dažniausiai reikia visko čia ir dabar. Dažnai mažyliai nėra tokie kantrūs išlaukti, kol susiruošime pusryčiams mieste, tad aš visada kuprinėje turiu kruopų ryto košei. Atrodo kruopų nupirksime visur? Be įvairių alergenų pėdsakų kartais gali tekti ir ilgiau paieškoti, o mažesnėse parduotuvėse ir be rezultatų. Kad nebėgioti ieškant specializuotų sveikų produktų parduotuvių mieste – mano rekomendacija, nedidelis maišelis (ar keletas jų, priklausomai nuo kelionės ilgio) tikrai neužims laiko, o štai rytas bus visiems žvalus ir komfortiškas.

IV. Kelionė su kuprine: efektyviai, mažiau daiktų

Kelionės su vaikais

Keliaujate su kuprine ir norėtųsi jos kuo lengvesnės? Pasitikrinkite, galbūt netoliese jūsų pasirinktos nakvynės vietos yra viena iš šių parduotuvių: didesnė Maxima ar Rimi, Livin (Sveiki produktai), DU MEDU, TIKRA.

Šiose parduotuvėse garantuotai rasite ne tik ekologiškų kruopų, bet ir daugiau bealergenių idėjų pusryčiams. Pavyzdžiui, greitas „sumestinis” patiekalas: TIKRA ar DU MEDU randu kukurūzų dribsnių, kurių sudėtyje 100% kukurūzai ir jokių kitų pėdsakų), o bet kurioje parduotuvėje avižų ar kokosų jogurto, uogų ar vaisių. Vuolia, štai ir pusryčiai be jokių puodų!

V. Pietūs, vakarienė

Kelionė su vaiku: alergija maistui

Kaune mums be didelio vargo pavyko surasti skanių patiekalų ir vietinėse kavinėse, restoranuose (sudėtingiau buvo su maitinimo kėdute), tačiau paprastai geriausia dar prieš išvykstant pasidomėti maitinimo įstaigomis, pavartyti meniu internete ir įsivertinti, ar turėsite galimybę pavalgyti mieste, o gal verčiau pasiplanuoti laiko gaminimui, bent mažyliui, pasiimti maisto termosą.

Iš asmeninės patirties (keliauti labai mėgstame), dažniausiai personalas geranoriškai sviestu ir pienu gardintą bulvių košę pakeičia tiesiog virtoms bulvėmis, lengva susitarti ir kad nedėtų patiekale numatyto sūrio, padažų. Jeigu salotos su jums netinkamu padažu – paprašykite, kad tiesiog papjaustytų jums tinkančių daržovių. Nustebsite, kiek pastangų gali įdėti gražiai paprašytas restorano personalas!

VI. Gėrimai

Pasiekėme amžių, kai jau dažnai tiesiog pakeliui galime pričiupti buteliuką nešaldyto vandens ir šiaudelį, visgi ne visi vaikai noriai išgeria rekomenduojamą kiekį vandens, tokiu atveju puikiai pasitarnaus keli pakučiai mėgstamos arbatos.

VII. Vaistinėlė

Reakcijos į alergenus gana stiprios? Nepamirškite vaistinėlės!

Keliauti mėgstame labai, dar dviejų mėnesių Tėja turėjo pirmąją kelionę keltu į Vokietiją, trijų mėnesių – į Izraelį, pusmetuko – Graikiją. Nors ir galimybės šiuo metu riboja norus dėl pandeminės situacijos, visgi kitu įrašu pasidalinsiu asmeniniais patarimais keliaujant su alergiuku ir už Lietuvos ribų.

Tebūnie kelionės su vaikais sklandžios, skanios ir kiek tik įmanoma komfortiškos! Manau čia puikiai galima pritaikyti žinomą posakį: nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga. Perfrazuoju, tereikia tinkamo pasiruošimo ir kelionė su mažyliu bus vienas malonumas, net jei ir svečiuose hipoalerginė dieta. 

Viskas BE: Joana Šaulienė

Jums gali patikti šie straipsniai:

Alergiškas mažylis. 10 užkandžių idėjų iš parduotuvės lentynos.

Kiaušinio pakaitalai, E-KNYGA atsisiuntimui: „25 būdai pakeisti kiaušinį”

Bananai, sveiki ir skanūs desertai, E-KNYGA atsisiuntimui: 15 idėjų, ką nuveikti su bananais.

Visus šiuo straipsnius ir leidinius atsisiuntimui rasite šio tinklaraščio erdvėje nariams. 

Maisto planavimas savaitei: planuotė

Prenumeruok Viskas BE naujienas ir gauk patogų Viskas BE paruoštuką planuotis savaitės meniu!

Patiko šis straipsnis? Pasidalink!

Parašykite komentarą

Pirkinių krepšelis