Restoranas Fortas. Skaniai, įvairiai, be alergenų

Restoranas Fortas. Skaniai, įvairiai, be alergenų

Restoranas fortas, kiaulienos sprandinė

Restoranas Fortas – viena iš vietų, kurioje galite skaniai papietauti be jokių alergenų! Nustebsite, kiek daug tokių restoranų galite aplankyti Vilniaus mieste ir už jo ribų. Šis restoranų tinklas – vienas naujausių mūsų šeimos atradimų, na o pats mylimiausias – būtent senamiestyje, šurmulingoje Vilniaus gatvėje įsikūręs restoranas.

Mėgstame patiekalus, kurie būtų tinkamai visiems trims. Tokiu atveju nereikia užsakinėti trijų atskirų patiekalų, nes įprastai pakanka dviejų su trimis lėkštėmis (Tėja visos porcijos dar toli gražu nesuvalgo, tad taip kur kas lengviau maistu dalintis trise). Kiek apmaudu, kad visuose restoranuose „vaikiškas meniu“ sudarytas tik iš tipinių alergenų, o kažko labai sveiko ten nerasi. Visgi ši apžvalga – ne apie tai. Noriu pasidalinti teigiamomis meniu mieste patirtimis ir tuo, ką pavyksta rasti suaugusiųjų valgiaraštyje, bet tinkamu ir mažiesiems (netgi alergiukams).

Kur pavalgyti Vilniuje? Restoranas Fortas: lokacija, aptarnavimas

Šiuo metu restoranas Fortas įsikūręs keturiose lokacijose: Kaune – Donelaičio gatvėje, Vilniuje – Konstitucijos, Algirdo ir Vilniaus gatvėse. Būtent pastarajame restorane apsilankėme ir mes. Kaip ir pridera senamiestyje, daug šurmulio ne tik aplinkui, bet ir įstaigos viduje. Tą dieną oras buvo ypatingai gražus, tad buvome tikrai ne vieninteliai, atvykę papietauti.

Malonus aptarnavimas – vertas pagyrimo. Fortas meniu parengtas ypač dėmesingai, tačiau, iškilus papildomiems klausimams, padavėja maloniai bendravo ir išsklaidė visas abejones. +1 balas už profesionalumą.

Kas nustebino labiausiai – tai nepaprastas operatyvumas. Kaip jau ir minėjau, diena tikrai intensyvi, mums pietaujant nebuvo nė vieno laisvo staliuko. Visgi tai nesutrukdė užsakytą maistą gauti ypač greitai.

Restoranas Fortas meniu – be alergenų?

Restoranas meniu

Dažnai rinkdamasi patiekalus iš meniu potencialius alergenus nuspėju pati, tad ir padavėjui užduodu tikslingus klausimus – tuomet jis bėga tikslintis į virtuvę ir grįžta su atsakymu. Jei atsakymas ne toks, kokio tikėjausi, patiekalo išsirinkimo ir užsakymo procesas gerokai užtrunka. Visgi ne šiuo atveju. Restorano Fortas meniu paliko teigiamą įspūdį: prie kiekvieno patiekalo – skaičiukų sąrašas, o gale kiekvienas skaičius pažymėtas tam tikru alergenu. Labai patogu, taip nelieka jokių klausimų, o užsisakyti patiekalą kur kas paprasčiau. Vienintelis prašymas, kurį teko patikslinti padavėjai – nepilti padažų į patiekalų lėkštes, o juos patiekti atskirai. Bet koks kontaktas su alergenais gali iššaukti neigiamą reakciją, tad, kai tik įmanoma, rekomenduojama jų vengti.

Ką galima rasti restorano Fortas meniu? Sąrašas – platus ir įvairus. Nuo pusryčių patiekalų, kuriuos galima užsisakyti tik tam tikromis valandomis, iki lengvų užkandžių bei karštų valgių. Kaip didžiuojasi pats restoranas, valgiaraštyje netrūksta patiekalų iš įvairių šalių, tad čia susilieja tradiciniai ir šiuolaikiški Čekijos, Italijos, Belgijos, Ispanijos, Vokietijos bei kitų pasaulio šalių skoniai. Mano dėmesį patraukė gurmaniškos aštuonkojų salotos, mėsainis su Angus mėsa ir portobelas. Visa tai tikrai norėsis išbandyti ateityje, tačiau pirmą kartą nusprendėme rinktis paprastesnius, mums jau pažįstamus ir pamiltus skonius, kurie patiktų ir mažajai.

Restoranas Fortas meniu: ką ragavome?

Restoranas fortas, šamo filė

Tėja labai mėgsta žuvies patiekalus, tad vienas iš mūsų pasirinkimų – šamo filė su ant grilio keptomis daržovėmis. Antrasis – grilinta kiaulienos sprandinė. Neprašėme, tačiau atnešė ir porciją bulvyčių, mano mažoji už tai labai apsidžiaugė. Tiesa, jeigu vengiate kviečių ar gliuteno, visuomet pasiklauskite personalo dėl bulvyčių sudėties. Kai kurios jų voliojamos miltuose, kurie – taip pat vienas iš alergenų. Naudinga žinoti ir tai, kad, jei išsirinkto patiekalo garnyras ar padažas turi potencialių alergenų ar tiesiog nepatinka, jį galite pakeisti kitu – tai nurodyta ir pačiame valgiaraštyje.

Kaip įvertintume šią patirtį? Puikiai! Pavalgėme skaniai, aptarnavimas puikus, o, įvertinant tai, kad buvo pasakiškai graži pavasario diena, Vilniaus gatvė tiesiog šurmuliavo ir visos restorano vietos buvo užimtos – aptarnavimas labai greitas.

Ieškote, kur pavalgyti Vilniuje be alergenų? Rekomenduoju

Restoranas Fortas – puiki vieta pusryčiams, pietums, vakarienei ar net lengvam desertui. Čia patenkinami kiekvieno kulinariniai pageidavimai bei mitybos poreikiai. Plačiame meniu ne tik tradiciniai skoniai, bet ir daugybė pasirinkimų turintiems alergijų įvairiems maisto produktams. Be to, restoranas įsikūręs net keliose miesto vietose – patogu visiems, ieškantiems, kur pavalgyti Vilniuje. Jei norisi pasinerti į šurmulį ir pasimėgauti vakariene „gyvame“ mieste, vienareikšmiškai rekomenduoju apsilankyti Vilniaus gatvėje. Tuo tarpu ramesniam pasisėdėjimui kviečia Algirdo bei Konstitucijos g. restoranai, o ne vilniečiams – ir Fortas Kaune.

Kuo restoranas Fortas pradžiugino labiausiai?

  • Didelės porcijos – nė vienas lankytojas tikrai neišeis alkanas, o gardžiais patiekalais be alergenų bus patenkintas net ir pats didžiausias apetitas.
  • Išsamus meniu, kuriame mėgstamą patiekalą atras kiekvienas. Užsakymo metu itin pagelbėjo ir aiškus, detalizuotas alergenų sąrašas prie kiekvieno valgio.
  • Draugiškas ir, svarbiausia, greitas aptarnavimas. Visada malonu, kai personalas mielai atsako į klausimus, padeda jaustis laukiamam ir užtikrina sklandžią, malonią ir įsimintiną valgymo patirtį. Šįsyk aptarnavimas tikrai pranoko lūkesčius.

Tikrai apsilankysime dar kartą!

Viskas BE: Joana Šaulienė

Jums gali patikti šie straipsniai:

Alergiškas mažylis. 10 užkandžių idėjų iš parduotuvės lentynos.

Kiaušinio pakaitalai, E-KNYGA atsisiuntimui: „25 būdai pakeisti kiaušinį”

Bananai, sveiki ir skanūs desertai, E-KNYGA atsisiuntimui: 15 idėjų, ką nuveikti su bananais.

Visus šiuo straipsnius ir leidinius atsisiuntimui rasite šio tinklaraščio erdvėje nariams

Maisto planavimas savaitei: planuotė

Prenumeruok Viskas BE naujienas ir gauk patogų Viskas BE paruoštuką planuotis savaitės meniu!

Patiko šis straipsnis? Pasidalink!

Parašykite komentarą

Pirkinių krepšelis