Senasis Nemunas – lietuviški patiekalai be alergenų

Senasis Nemunas – lietuviški patiekalai be alergenų

Restoranas Senasis Nemunas

Senasis Nemunas – tai atsakymas svarstantiems, kur skaniai pavalgyti Druskininkuose. Šiame mieste ieškodami meniu be alergenų, turėjome tiek gerų patirčių, tiek ne visai. Kadangi svečiavomės ilgąjį vasaros savaitgalį, teko pastovėti eilėse laukiant vietos prie staliuko. Visgi šis miestas – iš tiesų žavus kurortas, vertas viso pralesto laiko, o kai kurios atrastos kavinės ir restoranai Druskininkuose tikrai nusipelnė ir palūkėjimo eilėje.

Senasis Nemunas – vieta, apie kurią anksčiau nežinojau (mums restoraną rekomendavo vietiniai pažįstami), tačiau labai džiaugiuosi atradusi ir rekomenduoju visiems, ieškantiems ne tik skanių lietuviškų patiekalų, bet ir bealergenių pasirinkimų. Visgi tai – ne vienintelis privalumas, kuriuo žavi šis restoranas Druskininkuose.

Restoranai Druskininkuose ir Senasis Nemunas: lokacija, aptarnavimas

Kaip ir daugelis maitinimo įstaigų Druskininkuose, Senasis Nemunas įsikūręs miesto centre – tai patogu tiek vietiniams gyventojams, tiek atvykusiems paslidinėti, pasiruošusiems atpalaiduojančiam savaitgalio poilsiui ar trumpam pusdieniui kurorte. Aplink netrūksta gražių vietų ir lankytinų objektų – čia pat Druskonio ežeras, netoliese – lynų tako startas, vandens parkas bei daugybė viešbučių ir kitų apgyvendinimo vietų. Trumpų atostogų metu į Senojo Nemuno restoraną užeiti pietums verta kad ir kasdien – tuo labiau, kad kainos tikrai nesikandžioja, o maistas iš tiesų skanus. Čia neretai pietums užsuka ir vietiniai miestiečiai.

Aplinka, kaip ir pridera tikram tradicinio maisto restoranui – kaimiško stiliaus, netrūksta medžio elementų, šiltų tonų. Kitokio interjero šiai vietai įsivaizduoti turbūt ir neįmanoma. Bet paprastumas sužavi – kartais tam, kad galėtum pasimėgauti įspūdingais skoniais, reikia būtent kuklios, ramios ir jaukumu spinduliuojančios aplinkos. Draugiškai nuteikia ir personalas, dirbantis operatyviai bei maloniai.

Senasis Nemunas – meniu be alergenų

Kas nustebino labiausiai? Meniu prie patiekalų aiškiai sužymėti alergenai. Pagyrimas su pliusu! Šiandien, nors ir alergija maistui – gana dažnas terminas, visgi restoranuose dar gana retas meniu, kuriame pavyzdingai pateikiamos patiekalų sudedamosios dalys ar informacija apie alergenų sąrašą. Senasis Nemunas meniu buvo turtingas ne tik patiekalų pasirinkimu (valgiaraštyje dominuoja lietuviškas, tradicinis maistas), bet ir navigacija – be personalo pagalbos greitai galėjome išsirinkti tai, kas tinka būtent mums. Prie kiekvieno patiekalo buvo aiškiai surašyti alergenai, tad papildomai domėtis patiekalų sudėtimi neprireikė. Valgiaraštyje visas puslapis – ir mažųjų pamėgtiems patiekalams: virtinukams, lietiniams, kiaulienos maltinukams, vištienos vėriniams bei žinoma, gruzdintoms bulvytėms.

Be ryškiausio privalumo – gausaus maisto be alergenų pasirinkimo, atmintyje užsiliko ir šie įspūdžiai:

  • Greitas aptarnavimas. Patiekalų laukėme labai trumpai, nors Druskininkuose lankėmės ilgąjį vasaros savaitgalį, kuomet lankytojų srautai buvo tikrai dideli.
  • Didelės porcijos! Atsižvelgiant į kainą, maisto buvo daug, užteko ne tik paragauti, bet ir gerokai pasisotinti.
  • Lyginant su kitais vietiniais restoranais kurorte – Senasis Nemunas meniu dominuoja itin konkurencingos kainos, labai nebrangu. Norisi užsukti tikrai ne kartą!

Idėjoms ieškantiems, ką paragauti ir kur skaniai pavalgyti Druskininkuose

Ieškant patiekalų be visų didžiųjų alergenų, avienos troškinys – pasakiškai skanus! Valgė ir mūsų mažoji. Taip pat skaniai buvo paruoštas ir lašišos kepsnys. Labai įdomus sprendimas – daržovių kepsneliai garnyrui. Tiesa, šie buvo su alergenais: kiaušiniu sudėtyje. Tačiau malonus personalas mums pasiūlė alternatyvą – šviežių, Tėjos mėgstamų daržovių papildomai. Tad turėkite omenyje – jei vieno ar kito garnyro valgyti negalite, yra galimybė jį pakeisti alternatyvomis be alergenų.

Ieškant kaltesnių pasirinkimų ir nevengiant alergenų, mėsainis – puikiai paruoštas, neperkrautas, klasikinis, viskas savo vietose ir be galo skanu. Meniu taip pat yra ir kitų ant grilio keptų patiekalų – šonkauliukų, vištienos krūtinėlės, kiaulienos nugarinės ir sprandinės kepsnių. Jei domina tikra tradicinė lietuviška virtuvė, vakarienę galite pradėti nuo lengvesnių užkandžių rinkinių, o vėliau – rinktis iš gausaus karštų patiekalų sąrašo. Pasiūlymų netrūksta nė vieno skoniui: valgiaraštyje – ir gurmaniškos salotos, ir namų jaukumą primenantys kepsniai, žuvies, bulvių patiekalai. Mėsos patiekalai – ne tik iš kiaulienos ar jautienos, bet ir vištienos, antienos, jau minėtosios avienos. Gausus ir gėrimų pasirinkimas.

Rekomendacija visiems, besilankantiems Druskininkuose

Ieškote meniu be didžiųjų ar savo mažųjų alergenų? Rekomenduoju šią vietą kaip draugišką. Ne tik alergiškiems, bet visiems, norintiems skaniai, sočiai ir, svarbiausiai, nebrangiai pasimėgauti lietuviškos virtuvės patiekalais. Senasis Nemunas – tikras Druskininkų miesto širdyje įsikūręs perlas, kviečiantis visus pasivaišinti tradicinės virtuvės patiekalais. Ir taip, šįsyk tikrai visus – meniu gausu pasirinkimų net ir vengiantiems alergenų, kas mus nustebino itin maloniai. Atsižvelgimas į alergijų kamuojamus valgytojus – retenybė mažesnių miestų maitinimo įstaigose, tad toks dėmesys kruopščiai, iki smulkmenų paruoštam ir detaliam meniu nusipelno atskiro pagyrimo.

Jei planuose – apsilankymas Druskininkuose ar netoliese, užsukti į Senąjį Nemuną tikrai verta. Žavinga kaimiška aplinka ir draugiškas personalas mūsų pietus restorane perkėlė į kitą lygį. Ši vieta patiks visiems, kuriems rūpi ne tik gardus maistas, bet ir visapusiškai teigiama, autentiška patirtis. Tai atsiskleidžia kiekvienoje detalėje – nuo žavingo interjero iki nuoširdžių personalo šypsenų.

Viskas BE: Joana Šaulienė

Jums gali patikti šie straipsniai:

Alergiškas mažylis. 10 užkandžių idėjų iš parduotuvės lentynos.

Kiaušinio pakaitalai, E-KNYGA atsisiuntimui: „25 būdai pakeisti kiaušinį”

Bananai, sveiki ir skanūs desertai, E-KNYGA atsisiuntimui: 15 idėjų, ką nuveikti su bananais.

Visus šiuo straipsnius ir leidinius atsisiuntimui rasite šio tinklaraščio erdvėje nariams

Maisto planavimas savaitei: planuotė

Prenumeruok Viskas BE naujienas ir gauk patogų Viskas BE paruoštuką planuotis savaitės meniu!

Patiko šis straipsnis? Pasidalink!

Parašykite komentarą

Pirkinių krepšelis