Pieno produktų pakaitalai

Pieno produktų pakaitalai

Kuo pakeisti kasdienėje virtuvėje tipinius pieno produktus, tokius kaip pienas, sviestas, grietinė, kefyras, jogurtas, sūris ir kt. Šioje apžvalgoje rekomenduojami alternatyvų pavyzdžiai parduotuvių lentynose. Straipsnis reguliariai atnaujinamas ir papildomas. 

Pienas

Produktų – alternatyvų tradiciniam karvės pienui pasirinkimas dažniausiai dvejopas ir priklausantis nuo priežasties, kodėl jo vengiama. 

 • Jeigu netoleruojama laktozė – puikus pasirinkimas tie patys karvės pieno produktai, tik su ženklinimui „be laktozės” bei visi kiti alternatyvūs pasirinkimai karvės pienui. 
 • Jeigu netoleruojamas pieno baltymas, dar kitaip vadinamas kazeinas – tuomet karvės pieno produktai be laktozės sukels tas pačias nepageidaujamas alergines reakcijas, kaip ir su ja. Šiuo atveju geriausias pasirinkimas keisti pieną – augalinis pienas. 

Kur nusipirkti?

Praktiškai visose maisto prekių parduotuvėse, tiek tinklinėse populiariose, tiek specializuotose sveikų produktų. Į ką vertėtų atkreipti dėmesį:

 • augalinio pieno rūšį rinktis ne tik pagal skonį, bet ir susipažinti su maistinėmis savybėmis. Vieni jų praturtinti baltymais, kituose jų mažiau, treti pasižymi kalorijų gausa ir pan. Pagrindinių rūšių savybes ir skirtumus esu aprašiusi atskirame straipsnyje, nuorodą paliksiu šio įrašo pabaigoje; 
 • netoleruojate gliuteno? Atkreipkite dėmesį į pakuotės ženklinimą, ar pasirinktame augaliniame gėrime nėra galimi jo pėdsakai;
 • Capuccino puta be karvės pieno? Rinkitės augalinį pieną su prierašu „barista” – tobula cappuccino puta garantuota. 

O ar žinote, kad augalinį pieną ypač paprasta pasigaminti ir namuose? Receptas.

Grietinėlė

Kulinarijai

Padažų, košių, sriubų pagardinimui – puikiai tinka augalinės kilmės „grietinėlės”. Vienas tipiškiausių produktų šiai funkcijai – kokosų pienas skardinėse, kurį galima rasti visose maisto prekių parduotuvėse. Kokosų skonis pabodo, norisi naujų skonių ir kvapų? Didžiosiose parduotuvėse rasite: sojos, avižų ir kokosų pagrindu ruoštų produktų, keičiančių grietinėlę, o specializuotose sveikų produktų parduotuvėse – visą įvairovę pasirinkimo: migdolų, ryžių, tailandietišką, bešamelio padažo pakaitalą ir pan. 

Kairėje – Naturli avižų kremas, skanus radinys maximoje. 

Jis tirštesnės konsistencijos, malonaus švelnaus skonio, puikiai dera troškinant triušieną, šonkauliukus. Šiuos receptus rasite svetainės Receptų knygoje (nuoroda straipsnio apačioje).

Desertams

Tortams, pyragams, keksiukams įdaryti ar puošti – taip pat didelis pasirinkimas „grietinėlių”. Galima rasti tiek plakamąją, tiek purškiamąją versijas, pagamintas augaliniu pagrindu (kokosų, avižų, ryžių, migdolų ir pan.).

Kairėje – kokosų pagrindu pagaminta plakamoji grietinėlė. Plakasi taip pat puikiai, kaip ir karvės pieno, o randama ne tik specializuotose, bet ir didesnėse maxima ar rimi parduotuvėse. 

Kur nusipirkti?

Maxima, Rimi, ypač didesnės – turi atskirus skyrius pieno produktų pakaitalams. Paprastai šie šaldytuvai stovi netoliese visų pieno produktų. Šiose parduotuvėse dažniausiai randami: kokosų pienas / grietinėlė, sojų, avižų grietinėlė. Minėtas avižų kremas Naturli randamas maximose.  Minėta plakamoji grietinėlė – tiek maxima, tiek rimi. 

Didesniu rūšių pasirinkimu bei prekinių ženklų (o tai reiškia ir skirtingų sudėčių) įvairove gali pasigirti specializuotos sveikų produktų ar veganiškų produktų parduotuvės: VEGGo shop, Livin, Assorti ir pan. Visos šios parduotuvės yra tiek fizinės, tiek internetinės. Nuorodas rasite svetainės skiltyje – Parduotuvės (nuoroda šio įrašo apažioje). Pavyzdys dešinėje – pasirinkimas Livin parduotuvėje. 

Sviestas

Priklausomai nuo pageidaujamos paskirties – galima rasti daug įvairių alternatyvų šiam produktui.

Augalinės kilmės pagrindu pagamintas „sviestas”:

Norisi įprasto sviesto pakelio be karvės pieno produktų? Parduotuvės lentynose galima rasti augalinės kilmės pagrindu pagamintą sviestą – „Vegan Block”, taip pat į jį labai panašų gaminį „Sheese” (šis dar ir kelių skirtingų skonių).

Į ką vertėtų atkreipti dėmesį mityboje be alergenų – abiejų šių gaminių sudėtyje yra sojos.

Natūralūs pakaitalai:

 • Košių pagardinimui idealiai tiks: kokosų aliejus, kokosų sviestas (intensyvesnis, sodresnis, kremiškesnis rezultatas nei su kokosų aliejumi), kakavos sviestas, linų sėmenų, alyvuogių ir kiti aliejai;
 • Norint pakeisti sumuštinio užtepą natūraliu – puikiai sviestą pakeis trintas avokadas (avokado užtepėlės receptas: čia).

Kur nusipirkti?

 • Vegan Block ir Sheese „sviesto” galima rasti Maxima, Rimi parduotuvėse, taip pat specializuotoje vegan parduotuvėje VEGGo shop ar kitose specializuotose internetu.
 • Kokosų aliejus – randamas bet kur. Rekomendacija: sveikesnis ir maistingesnis nerafinuotas aliejus. 
 • Kakavos sviestas – randamas maximoje arba specializuotose parduotuvėse: TIKRA, VEGGo shop, Livin, Assorti ir kt. 
 • Kokosų sviestas – kol kas randamas tik specializuotose sveikų produktų parduotuvėse: TIKRA, VEGGo shop, Livin, Assorti ir kt. 
 • Įvairūs aliejai – randami tiek įprastose maisto prekių parduotuvėse, tiek ir specializuotose. 

Ledai

Ledai be pieno produktų? O gal ledų be visų pagrindinių alergenų? Taip! Ir net nebūtina apsilankyti specializuotų prekių parduotuvėse, jų galima rasti tiesiog didesniuose prekybos centruose. Abi čia esančios rūšys avižų pagrindu, be galo skanūs. Mūsų namų favoritas – mango skonio Outside the box. 

Kur nusipirkti?

Maxima (prekinio ženklo Outside the Box), Rimi parduotuvėse (ne tik Outside the box, bet ir Oatly), Promo Cash & Carry (Outside the box). Daugiau augaliniu pagrindu ruoštų ledų galima rasti ir veganiškų prekių parduotuvėse.

Kondensuotas pienas

Mityba be pieno produktų – desertų pasirinkimas be tinginio? Tikrai ne! 🙂 Tipinį kondensuotą pieną galima pakeisti pagamintu kokosų pagrindu. Šis puikiai tinka desertų, o ypač tinginio, gamyboje. Tinginio be alergenų receptas: čia

Kur nusipirkti?

Produkto pavyzdys kairėje – randamas maximoje, rimi. Jo taip pat galima rasti ir specializuotose sveikų produktų ar veganiškų produktų parduotuvėse: 100 be gliuteno, VEGGo shop, Livin, Assorti ir kt. 

Specializuotose parduotuvėse šį produktą galima rasti ne tik baltą, bet ir karamelinį (alternatyva tipiniam „Rududu”).

Maskarponė

Kokosų pagrindu pagaminta maskarponė – patogus pakaitalas, ruošiant desertus (tiramisu, torto kremas), lietinių įdarą. Sudėties etiketėje daug sudedamųjų dalių, atkreipkite dėmesį.

Kur nusipirkti?

VEGGo shop parduotuvėje (yra ir internetinė). 

Desertinė varškė – pudingas

Kokosų kremas (pudingas) – švelnios malonios tekstūros. Tinka valgyti vieną, kai desertą ar su pūstomis kruopomis, dribsniais, tinka gaminant desertus (receptas: naminis šokoladas su Bounty įdaru).

Kur nusipirkti?

VEGGo shop parduotuvėje (yra ir internetinė). 

Grietinė

Produktas – skoniu ior tekstūra labai panašus į grietinę.

Pastaba: pagaminta avižų pagrindu ir nėra ženklinimo „be gliuteno”. Netoleruojantiems gliuteno – artimiausias skoniu ir tekstūra pakaitalas – Violife tepamas varškės sūrio pakaitalas (prie sūrio produktų).

Kur nusipirkti:

Rimi parduotuvėje.

Kefyras

Iliustracijoje kairėje – puikus tipinio kefyro pakaitalas, pagamintas avižų pagrindu, kai norisi, pavyzdžiui, šaltibarščių.

Kur nusipirkti:

Rimi parduotuvėje.

Jogurtas

Galima rasti kelių rūšių: kokosų, avižų, įvairių riešutų pagrindu. Du pavyzdžiai, randami kasdienėse parduotuvėse:

 • Naturli prekinio ženklo jogurtas – panašus į tipinį geriamą jogurtą, pagamintas riešutų pagrindu. Galima rasti įvairių skonių.
 • Kokosų jogurtas „Koko” – sudėtimi gražiausias, becukris augalinis jogurtas, pritaikomas kaip užkandis, padažas ar gaminant patiekalus.

Kur nusipirkti:

Jogurtas Koko randamas Maxima, Rimi, Iki parduotuvėse. Naturli – tik maxima parduotuvėse. Maxima, Rimi, Iki, Lidl galima rasti ir kitokių augalinių jogurtų, o specializuotose sveikų ar veganiškų produktų parduotuvėse galima rasti dar didesnę įvairovę. VEGGo shop, Livin, Assorti ir kt.

Sūris

Sūrio be pieno produktų galima rasti įvairių rūšių, dominuoja pagaminti sojos, avižų ar kokosų pagrindu. Galima rasti alternatyvas visiems įprastiems sūriams: tepamas varškės sūris, lydytas sūris karštam sumuštiniui ar makaronams, feta, sūris picai ir kt. 

Universalus lydytas sūris

Veggo prekinio ženklo sūrio galima rasti kelių rūšių (skiriasi prieskoniai). Pagamintas kokosų pagrindu. Tarkuotas labai tinka į patiekalus, kur norisi, kad sūris išsilydytų (pica, makaronai ir kt.). Jo yra pirkti ir plonomis riekelėmis ar tarkuoto būtent picai.

Kur nusipirkti: 

Maxima arba VEGGo shop. Rimi parduotuvėse galima rasti panašaus gaminio, tik kito prekinio ženklo ir pagaminto iš avižų. Kaip lydyto sūrio pakaitalas savybėmis ir skoniu panašesnis VEGGo prekinio ženklo. 

Fetos sūrio pakaitalas

Skoniu ir tekstūra labai panašus į fetą. Labai tinka į salotas, ant sumuštinio su figų džemu ar karamelizuotais svogūnais.

Kur nusipirkti: 

Maxima arba VEGGo shop. Galima rasti ir Rimi, tik kito prekinio ženklo.

Tepamas varškės sūris

Parduotuvėse galima rasti kelių rūšių ir skonių, pagamintų avižų ar kokosų pagrindu. Nuotraukoje kairėje – skanus pavyzdys, kurį rekomenduočiau. Kokosų pagrindu tepamas varškės sūris be pieno produktų, skanus net ir kaip grietinės pakaitalas ant bulvinių patiekalų ar troškiniams. 

Kur nusipirkti: 

Maxima arba VEGGo shop. Yra ir Rimi, tik kito prekinio ženklo (Oatly, iš avižų, be ženklinimo „be gliuteno”).

Pastabos:

Minėtose parduotuvėse augalinių sūrio alternatyvų galima rasti ir daugiau: čederio sūrio, sūrio picai, tofu ir kt. Maxima ar Rimi augalinės kilmės pieną keičiantys produktai dažniausiai būna sudėti ne kartu su pieno produktais, o atskirame šaldytuve, kuris dažniausiai netoliese pieno produktų skyriaus.

Augaliniu pagrindu gamintų sūrių galima rasti ir Assorti, Livin parduotuvėse. 

Naudingos susijusios nuorodos:

Straipsnis: Augalinis pienas, kaip išsirinkti

Receptas: Avižų pienas namuose vos per keletą minučių. 

Straipsnis: Pieno produktų pakaitalai. Kur nusipirkti?

Viskas BE vyšnia

Radiniai, kuriais papildytum šį sąrašą

Radai produktą, vertą pasidalinimo? Pasidalink su Viskas BE bendruomene, Tavo žinutė visuomet laukiama!

Jeigu tai produktas – išsamiai aprašyk, kur galima rasti produktą ir nepamiršk pridėti nuorodų į produktą ar atsiųsti keleto jo nuotraukų el. paštu info@viskasbe.lt. Jeigu tai receptas – pateik kuo detalesnį ingredientų sąrašą, nepamiršk įvardinti, kur radai retesnius recepte naudojamus produktus (ar net pridėti nuorodas į juos) ir, žinoma, atsiųsti el. paštu info@viskasbe.lt keleto nuotraukų.
Viskas BE: Joana Šaulienė

Bendruomenė socialiniame tinkle Facebook, grupė diskusijai

O ar jau esi Viskas BE tinklaraščio Facebook grupėje? Jeigu dar ne – kviečiu prisijungti, aktyviai dalintis savais atradimais, produktais receptais, užduoti savo klausimus ir rasti atsakymus.

Šioje grupėje laukiamas kiekvienas įrašas: receptas, produktų atradimai, patarimai buičiai be alergenų, įdomūs rasti straipsniai ir kita susijusi informacija.

Diskutuokime, dalinkimės atradimais, klauskime ir raskime atsakymus. Sako geriausias būdas rasti atsakymą – pasidalinti klausimu garsiai! 😉

Bendraukime:

Parašykite komentarą

Pirkinių krepšelis