Saldūs užkandžiai be alergenų: idėjos iš RIMI

Saldūs užkandžiai be alergenų: idėjos iš RIMI

Kai svečiuose hipoalerginė dieta, o silpnumo akimirką po ranka pakliuvęs neteisingas užkandis gali turėti ilgalaikių pasekmių, geriausias sprendimas – resursai atsargų spintelėje nepavojingų užkandžių. Labai mėgstu namie turėti tokių, kuriais galiu ne tik, kad pati pasmaguriauti, bet ir pasidalinti su Tėja. 

Guminkai mūsų namuose pirmąkart. Niekada nebuvau jų fanė ir nesupratau, kodėl kažkas taip juos mėgsta. Ko tik nepakeičia hipoalerginė dieta, ar ne? 

Užsakau į didesnę RIMI ir kilo idėja pasipildyti saldumynų resursus, surandant tokius, kurie ne tik, kad neturi alergenų, bet ir turi mažiausiai neaiškumų savo sudėtyje. Šįkart dalinuosi septintuku saldžių idėjų į užkandžių atsargų spintelę.

Visi radiniai iš RIMI parduotuvės. Apsidairom?

Įdomūs maisto produktai ir jų etiketės „tiesiogiai” – facebook grupėje: Viskas BE | Sveika mityba be alergenų. Šioje grupėje kviečiu radiniais pasidalinti ir jus. 

Bananų traškučiai

Hipoalerginis atradimas. Niekada nemaniau, kad šie traškučiai netgi skanus pasirinkimas šalia puodelio juodos kavos. Tikrai neblogas derinys!

Atkreipkite dėmesį į sudėties etiketę, ar nėra jūsų nepageidaujamų produktų galimų pėdsakų. 

Avižiniai sausainiai „Nairn’s”

Vieni mūsų mėgstamiausių, ką galima rasti prekybos tinkluose ir be visų didžiųjų alergenų. Kuo toliau, tuo daugiau įvairių šių sausaisinių rūšių stebina Rimi, tad didelė tikimybė prisitaikyti prie kiekvieno skonio ir turėti įvairesnę atsargų spintelę. 

Sudėtyje nėra: kiaušinių, pieno produktų, kviečių ir net gliuteno, sojos.

Sudėtyje yra: ne alergenas, visgi, yra palmių aliejaus, kas nėra pavyzdingas ingredientas. 

Datulės Medjoul

Būtent šios datulės – minkštos ir saldžios tarsi karamelinės. Jų paragavus – visai netrūks daugiau šokoladinių saldainų prie puodelio juodos kavos. Į ką rekomenduočiau atkreipti dėmesį – rinkitės šviežias, o ne džiovintas datules. Nustebsite, koks tai puikus desertas. Ir ne tik desertas, bet ir cukraus pakaitalas daugelyje patiekalų, o taip pat gana sveikas pasirinkimas. 

Šviežių datulių ieškokite ne riešutų ir džiovintų vaisių skyriuje, o šalia šviežių vaisių ir daržovių esančiuose šaldytuvuose. 

Ledai Oatly

O kas sakė, kad jei mityba be pieno produktų – parduotuvių lentynose neliko „pieniškų” ledų? Liko, ir labai skanūs! Avižų pagrindu gaminti ledai – netgi yra pasirinkimas iš dviejų skonių. 

Sudėtyje yra: šie ledai be visų pagrindinių alergenų, visgi avižų pagrindas neapsaugo nuo galimų gliuteno pėdsakų. 

Veganiška tartaletė

Net ir sveikesnę bealergenę torto alternatyvą Rimi galima surasti! Jeigu nevengiate riešutų, avižų – puikus ir labai skanus pasirinkimas. Didelis privalumas – tartaletė parduodama šaldyta, tad galima išsiimti tiek gabalėlių prie kavos, kiek mums reikia, o likusi dalis gali ramiai gulėti šaldymo kameroje, nebijant trumpo galiojimo laiko. Išėmus iš kameros atšyla vos per kelias minutes. 

Sudėtyje yra: avižų dribsnių (rašoma be gliuteno), anakardžių ir lazdynų riešutų. 

GREENZ vaisių ir riešutų batonėliai

Nevengiantiems riešutų – puikus lietuvių gamintojo Rūta užkandis. Yra net keletas rūšių. 

Sudėtyje yra: riešutų.

GREENZ vaisių ir riešutų saldainiai

Net ir saldainių galima rasti be pagrindinių alergenų didžiuosiuose prekybos tinkluose! Lietuvių gamintojo Rūta, yra net keleto rūšių pasirinkimas. 

Sudėtyje yra: riešutų.

Avižų užkandis Yosa

Produktas labai panašus į jogurtą, tik pagamintas avižų pagrindu. Yra keleto rūšių ir skonių.

Sudėtyje yra: avižos, nėra ženklinimo „be gliuteno”.

Vaisių juostelės Veri Beri

Vaisių juostelės, pagamintos Lietuvoje iš 100 % vaisių produktų. Be pridėtinio cukraus – saldumą suteikia tik vaisiuose natūraliai esantis cukrus. Rašoma, kad ir be dažiklių, dirbtinių aromatų, konservantų bei glitimo. 

Yra pasirinkimas daugiau įvairių skonių.

Grikių batonėlis Tundra Snack

Dar vienas lietuvių gamintojų puikus gaminys, nevengiantiems riešutų – grikių batonėlis. Pasirinkimas gana nemažas, yra įvairių skonių.

Sudėtyje yra: riešutų.

Gerai apsidairius, į jogurtą panašių desertų Rimi rasite ir daugiau: ne tik avižų, bet ir sojų pagrindu. Kaip ir galima rasti daugiau įvairių rūšių RAW batonėlių, sveikesnių guminukų pasirinkimų. 

Viskas BE vyšnia

Radiniai, kuriais papildytum šį sąrašą

Radai produktą, vertą pasidalinimo? Pasidalink su Viskas BE bendruomene, Tavo žinutė visuomet laukiama!

Jeigu tai produktas – išsamiai aprašyk, kur galima rasti produktą ir nepamiršk pridėti nuorodų į produktą ar atsiųsti keleto jo nuotraukų el. paštu info@viskasbe.lt. Jeigu tai receptas – pateik kuo detalesnį ingredientų sąrašą, nepamiršk įvardinti, kur radai retesnius recepte naudojamus produktus (ar net pridėti nuorodas į juos) ir, žinoma, atsiųsti el. paštu info@viskasbe.lt keleto nuotraukų.
Viskas BE: Joana Šaulienė

Bendruomenė socialiniame tinkle Facebook, grupė diskusijai

O ar jau esi Viskas BE tinklaraščio Facebook grupėje? Jeigu dar ne – kviečiu prisijungti, aktyviai dalintis savais atradimais, produktais receptais, užduoti savo klausimus ir rasti atsakymus.

Šioje grupėje laukiamas kiekvienas įrašas: receptas, produktų atradimai, patarimai buičiai be alergenų, įdomūs rasti straipsniai ir kita susijusi informacija.

Diskutuokime, dalinkimės atradimais, klauskime ir raskime atsakymus. Sako geriausias būdas rasti atsakymą – pasidalinti klausimu garsiai! 😉

Bendraukime:

Parašykite komentarą

Pirkinių krepšelis